ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΗΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

Thursday 22 May 2014

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης του Πανιωνίου με 65-60 στο πρώτο ματς για τις θέσεις 3-4 ανάμεσα στις δύο ομάδες που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό της Νέας Σμύρνης.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, όμως στα τελευταία λεπτά ο Ντι Τζέι Κούπερ ήταν εκείνος που "καθάρισε" τον αγώνα για τους φιλοξενούμενους που έφτασαν στο θετικό αποτέλεσμα και έκαναν το 1-0 στη σειρά των "μικρών" τελικών.

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 30-33, 46-49, 60-65.

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 23 (4/5 βολ., 2/9 δίπ., 5/9 τρίπ.), Ντούβνιακ 3, Κάρτερ 2, Μίλμπουρν 14 (9 ρ.), Αθανασούλας 2, Μπατής 2, Λάνγκφορντ 12 (8ρ.), Μισέλ, Σίμτσακ, Σαλούστρος 2.

ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Πέιν 21 (6/6 βολ, 6/9 δίπ., 1/3 τρίπ.), Κούπερ 7 (7 ασ.), Χαραλαμπίδης 6, Τσόχλας, Τσαϊρέλης 12 (7ρ.), Δέδας 3 (1), Μαργαρίτης 5 (1), Μπόγρης 4, Κασελάκης 7 (1), Λιάπης.