ΣΕΝΤΡΑ Ο ΛΙΝΟ ΚΑΙ ΓΚΟΟΟΟΟΛ!!! Ο ΠΑΟΚ ΚΕΡΔΙΣΕ ΣΕ ΜΑΤΣ ΘΡΙΛΕΡ ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ, ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΜΕ 1-2

Sunday 11 May 2014

Λίνοοοοο... Λίνοοοοο... Λίνοοοοο!!!
"Ξυραφιές" του Βρααζιλιάνου γύρισαν το ματς
Τα γκολ Σάλπι και Κλάους
Ο Στυλιάρας έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι στο 92΄
Το έπιασε ο Γλύκος!
Ο Δικέφαλος σοκαρίστηκε με το δοκάρι του Παπαδόπουλου στο 1΄ και έδειξε να πελαγοδρομεί στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό το πλήρωσε αφού ο Ατρόμητος προηγήθηκε μετά από εκτέλεση κόρνερ και κεφαλιά του Ταυλαρίδη στο 37΄ που την πήρε σχεδόν μέσα από τα χέρια του Γλύκου και ενώ ουδείς από τους παίκτες του ΠΑΟΚ πήδηξε για να διώξει.
Μέχρι τέλος του ημιχρόνου οι πααίκτες του Γεωργιάδη δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Δικέφαλος άρχισε να παίρνει μπρος με την προσθήκη του Σαλπιγγίδη. Και εκεί κάπου άρχισε να γεμίζει τα... άρματα ο συνήθης ύποπτος, ο Λίνο. Με δύο "ξυραφιές"-σέντρες του Βραζιλιάνου, μέσα σε 4 λεπτά, πρώτα ο Σαλπιγγίδης (74΄) και κατόπιν ο Κλάους (78΄) γύρισαν το παιχνίδη σε 1-2.
Στο 90΄ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Τζαβέλλας και και στο 92΄ ο Στυλιάρας έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι λέγοντας πως ο Κουλούρης έσπρωξε τον Ταυλαρίδη!
Το εκτέλεσε ο Παπαδόπουλος όμως ο Γλύκος μπλόκαρε την μπάλα χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στον Δικέφαλο.